Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Postprodukční deník 18

aneb

Konečně Finále!

V noci z pátku na sobotu 3. dubna proběhla dlouho očekávaná předpremiéra naší vaší "první české zombie komedie o hledání smyslu života" Choking Hazardu, za účasti všech hlavních herců a většiny štábu. Většina z nás tak konečně mohla poprvé spatřit film v závěrečné podobě, tak jak předstoupí před diváky při distribuční premiéře 15. dubna. Promítání se uskutečnilo v rámci zakončení 17. ročníku filmového festivalu českých filmů Finále Plzeň, prodal se na něj historicky největší počet lístků na půlnoční projekci, a na jevišti ho uvedl tučňák.

Přestože většina z nás Choking viděla v různých stádiích vzniku, a drze si namlouvala že z toho polotovaru máme docela přesný obrázek o konečném produktu, myslím, že mohu mluvit za všechny, když řeknu, že ten nám už notoricky známý film nám na velkém plátně vyrazil dech. Možná za to mohla ta fantastická atmosféra okolo, smích a potlesk diváků, ale ten film byl zkrátka ještě lepší, než kdy jindy. Nepředpokládám, že by si nenašel své odpůrce, ale mé zaujaté stanovisko je skrznaskrz kladné.

Jak říkám, představení, během kterého se královsky bavili nejen obyčejní diváci, ale i konkurenční týmy Post Coitum a Mazaného Filipa, Aňa Geislerová, Milan Šteindler i Václav Marhoul, mělo mimořádný úspěch, který si po skončení vynutil i krátkou besedu s tvůrci, během které musela Anička Fialková, díky nouzi a absenci Mirky Spáčilové, odpovědět za nepřítomnou novinářku a ohodnotit film místo ní.

Své si řekl i Jaroslav Dušek, který Plzeňský festival sám několikrát uváděl, nicméně na otázku o smyslu života odpověděl vyhýbavě. Větší jasno jsme neměli ani při dotazu na původ jeho filmových slepeckých brýlí, a tak bylo přijato stanovisko, že se nám prostě "nějak" dostaly do rukou. S největší pravděpodobností je k nám doručil některý z našich pomocníků, kterým Marek z jeviště také osobně poděkoval.

Křest ohněm už má tedy Choking Hazard za sebou, a my doufáme, že v nastalém trendu bude pokračovat :-).

P.S.: Vzhledem k tomu, že se Marek hned za dva dny na to vrhl na Barrandově s nůžkami v ruce na kombinovanou kopii a udělal to, o co se zde už dvacet let nikdo nepokusil (alespoň podle zaměstnanců laboratoří) a lehce prokrátil začátek, nelze o definitivní podobě filmu mluvit ještě ani teď.

O. P. S. A protože už to stejně všichni víte, tak Dáda v tom opravdu hraje :-). Ale nevíte, jakou má v tom celém smysloživotním kolotoči úlohu, takže překvapení stejně budete. A ve středu vychází i kniha Choking Hazard!