Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Postprodukčni týdny

Ano, přesně o tom totiž teď bude většina mých příspěvků. Při nejlepší vůli se toho totiž už moc natáčet nebude, a to co bude, to budou jen takové doplňky. Takové třešničky. Já vám sem o nich samozřejmě něco napíšu, ale přeci jen, hlavním námětem se mi teď stanou peripetie spojené s výrobou filmu samotného.

I když... pár flashbacků se vyskytne. S tím je spojena i nová, samostatná rubrika mého padeníku, nazvaná "Ze zápisníku zombivce." Ujal se jí Radek Hora, důvěryhodný člověk který nemá rád peníze, takže mu můžete věřit vše co napsal. Teda, kromě té věci o mě, to už je snad vážně spiknutí :). Radek měl tuším asi sedm natáčecích dní, takže jeho seriál by měl mít asi tak stejný počet dílů.

Když jsme u toho... V poslední době se nám zde i jinde začalo hovořit o takovém slovíčku. Je to slovíčko PATINOVAT. Pro lidi věci neznalé je to takové obyčejné, nic neříkající slovo. Patinovat. Prostě někdo něco patinuje, co má být. Nedávno jsem mluvil s jedním svým kamarádem (jedním z těch které jsem ďábelskými úklady přemluvil aby se účastnili natáčení a vzali si dovolenou, potažmo se na práci ...) a ten mi říkal, jaké mu to slovo navozuje noční můry. Já se nad tím zamyslel a uvědomil si, že jsem tyto zážitky potlačil nevědomky velice hluboko, možná právě z tohoto důvodu. Skutečně, když se probírám několika fotografiemi, cítím vlhkost až v morku kostí. Aby jste pochopili, jde o takovou krustu bláta na obličeji, krku, uších a jinde po těle zombivců. Já těch dní měl taky tak sedm, takže vim o čem je řeč. Více o tom Radek, ale nepíše tam, že produkce to bláto sehnala až v Třeboni a bylo to bahno léčivé! Pch, prej spal!

No, v každém případě, teď se začínáme propracovávat k vracení vypůjčených rekvizit, což je práce ... úmorná. Ale my, kteří máme rádi puzzle si s ním víme rady a nedělní odpoledne strávená ve skladu hledáním miniaturních patron do pušky nebo zcela konkrétního popelníku, záludně uskladněného v nejzazší krabici nám nedělají potíže.

Zatímco se pilně pracuje ve střižně, připravují se propagační aktivity. Třeba tuhle neděli děláme živý obraz. Několik nejvěrnějších, kteří přestáli útrapy filmování jsme sehnali na neděli na Smíchov, kde budeme zkoušet rozestavení na plakátech a podobné věci. aostro se bude fotit koncem listopadu.

Ale do té doby se ještě uvidí...ne, uslyší... . Prostě si to přečtěte. Čau

Petr Macek