Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Kamil Švejda je Český lev

aneb

Připravovali jsme si půdu!

Včera večer proběhl v pražském kině Lucerna večer, zasvěcený filmovým fanouškům, tvůrcům, kritikům a lidem, co se rádi motají kolem toho všeho. Probíhalo totiž vyhlašování nominací, ze kterých se bude rozhodovat během finálového večera Českého lva o vítězích. Po loňském moderování večera pány Šamilem a Stýblem, převzala otěže průvodců večera nová dvojice, stejně tak neotřelá.

Na stránkách našeho filmu se nad tou události zastavujeme samozřejmě nejenom proto, že příští rok plánujeme večer dobýt tvůrčími silami a byli bychom pak za pokrytce, kdybychom o Lvech psali až s nadcházejícím úspěchem. Byli jsme tam také proto, abychom morálně podpořili našeho muže na jevišti, v traileru coby Nedobyla viděného Kamila Švejdu. Nominacemi prováděl společně s Ester Kočičkovou, známou to tou.

Už před vchodem do Lucerny, kde jsem čekal na produkční polovičku Vlaďku, mě překvapil zástup čekajících fanoušků. Měli oči jako na šťopkách a zuřivě se rozhlíželi po přicházejících celebritách. Kamil již byl uvnitř, a tak hvězdu večera v mé společnosti nespatřili. Přesto jsem se pokusil maskovat za kolemjdoucím Ivanem Trojanem, ale šel moc rychle a jeden z lovců autogramů mě spatřil. Nepoznal mě, zřejmě nečte deníky. Zjištění, že nejsem celebrita na mě plně dolehlo až ve chvíli, kdy jsem se drze vystavil jejich pohledům a nezaznamenal jsem ani plamének poznání. Poznala mě však Vlaďka, která tak přerušila uskutečnění mé ideje začít sbírat podpisy lovců autogramů. Stejně bych se k tomu nedostal, právě se vrhali na Leopolda Šamila.

Večer byl osvěžující a proběhl podle všech regulí, mohu to prohlásit, protože máme v rodině notáře. A přestože byl Kamil ke konci akce postřelen feministickým atentátníkem, zdá se, že nakonec přežil, a bude se tak moct zúčastnit premiéry Choking Hazardu. Tam není žádný atentát plánován. Ne mnou.

Petr Macek