Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Posprodukční deník 14

aneb

Druhá vlna

Jestli jste si mysleli, že Vás v Choking Hazardu odbudeme jenom nějakými obyčejnými plesnivými zombie myslivci, tak se šeredně pletete. Kostnaté pařáty z hrobů vystrčí i vyšší zombijácká kasta, na rozdíl od svých podřízených nadaná inteligencí a rozumem. Supemyslivci. Nemrtví pochmurní pánové s chladným výrazem v ostře tesané tváři. Nadlesní Bárta, jeho pravá ruka Knýbl, a s nimi Stančík a Zdražil.

Zatímco prostou zombii může hrát prakticky kdokoliv (viz. obsazení :-)), superzombivci se staly skutečná esa. Bárta v podání českého Drákuly Jana Nemejovského se jistě stane miláčkem publika, přinejmenším tedy té části se sadistickými choutkami. Charakternímu herci se tím splnila touha zahrát si pořádného záporáka, a my jsme částečně napravili chybu kolegů americké produkce, kteří se včas o panu Nemejovském nedozvěděli, a tudíž ho nemohli obsadit do role Sarumana v Pánovi prstenů.

Ondřej Neff se stal díky své práci nemrtvým už dlouho předtím, než přijal roli Knýbela, ale teprve u nás se seznámil s odvrácenou stranou nesmrtelnosti. Vždyť hroby, hlína a noční život s bohémským listem za uchem s ní chodí ruku v ruce. A coby supermyslivci v černém gestapáckém plášti se mu poštěstilo i ochutnat nápoj života. Vždyť, co jiného je krev mladých děvčat?

Petr Macek