Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Postprodukční deník 7

aneb

Pronikám kam se dá!

Pod tímto poněkud zavádějícím názvem, který potěší především okruh lidí kolem Štěpána Kopřivy, se skrývá další část více méně nepodstatných informací ze zákulisí příprav Choking Hazardu. Datum premiéry se neúprosně blíží, a není nic co by ho mohlo ohrozit. Snad. Marek Dobeš cizeluje střih, dohlíží aby efekty byly co nejefektnější a hudba co nejďábelštější. Martin Preiss dolaďuje barevné korekce, aby zombies byly co nesmrtelnější, pan Nemejovský namluvil anglickou verzi traileru (ano, já vím, už tu brzy bude), a ostatní herci si pomalu připravují mluvidla na postsynchrony. Štěpán Kopřiva mimo jiné zpracovává závěrečné titulky, vedle obsazení rozšíříme na stránkách i sekci autoři. Pakliže by se tam pak někdo z vás v titulcích nenašel, dejte mi neprodleně vědět a opomenutí bude napraveno.

Ani my ostatní se nenudíme. Útočíme na početné zástupy novinářů, a snažíme se je přesvědčit o nutnosti napsat článek o našem filmu. Kdo o nás v týhle branži nenapíše, je profesionální sebevrah. A nevěřili by jste, co všechno v Čechách vychází! Přiznám se, někde je to s přesvědčováním složitější. Co má například s filmem společného měsíčník Golf? Pch, někdo z nás zná člověka co to hraje, a už je důvod!

Pak jsou tu časopisy, do kterých pronikáme vyloženě s chutí. A ochotně. Třeba takový Playboy. Tam se ujal úlohy odpovědného muže sám Marek, a ve spolupráci s firmou InterCattering čtenářům předvedl, jak má vypadat takový správný raut. Tématicky s filmem sladěné pokrmy typu "zombivcův mozek" budou jistě skutečnými lahůdkami i na premiéře, kterou si tato firma bere na starost. Lahůdkou pro Marka naopak asi nebylo pózování fotografovi ve špinavé myslivecké uniformě, která po několika měsících ve skladu byla pěkně proleželá. Pozdě se kál a litoval nás, kteří jsme v tom hacafraku museli odehrát několik dní.

Do multimédií zatím přibývají fotografie, v těchto chvílích kolekce z nočního natáčení na benzinové pumpě. Máme docela slušný archiv, ze kterého připravujeme tématické bloky, takže toho bude ještě víc. A s krátící se dobou před premiérou samozřejmě přijdou i fotky konkrétnější, na kterých vám odhalíme to, co jste dosud neměli možnost viděl.

Je tu ještě taková věc. Poslední dobou se nám občas stává, že potřebujem s něčím pomoc a nedostává se nám schopných rukou. Takže, pokud by měl někdo z vás náladu přičlenit se k našemu takřka rodinnému štábu a dostat se k centru dění výměnou za občasnou službičku, rádi Vás přivítáme.

Jo, a je pravděpodobné, že předpremiéra by mohla být koncem března na festivalu Finále Plzeň, ale tuto informaci ještě časem upřesním. Zatím si na Febiu vezměte letáček a šiřte to magické slovní spojení Choking Hazard do světa.

Dobeš s vámi.

Petr Macek