Hamburk

Festival, který shodou podivných náhod použil ve své znělce stejného herce jako Choking Hazard.

Verner: "Já bibli čet. Je ještě nudnější než Mein Kampf." Tato věta shrnuje rozdíl mezi americkým a německým publikem. Stručně řečeno, Tribeca reagovala na bibli a Hamburk na Mein Kampf. Jinak se ale reakce diváků nijak zásadně nelišily. V Hamburku sál opustily dvě starší ženy a diváci se smáli na zhruba stejných místech jako jejich kolegové přes oceán. Snad jenom překlad "Myslivce si teda nedám." na Jagermeistera dal najevo odkud že likér pochází.

V jedné oblasti se bývalého západní Německo od USA liší. Američané se živě zajímali o technologii, kterou se film natáčel a když zjistili, že pachatelem je HD kamera tak s překvapením chválili ostrost obrazu, který ani v místním obřím multiplexu neztratil nic ze své kvality. Kamerovou technologii jim na místě objasnil Felix Nevřela z ACE, který se s režisérem do Států vypravil. PíÁrově jsme nezapomněli ani na studio Mirage, které z HD masteru převedlo pomocí laserového paprsku digitální data na 35mm filmový pás. Takže jestli ostrost amíky překvapila tak zásluhu na tom má česká laserová HD operace.

A Němci?
Zásadní otázka zněla - kde jste na to sehnali peníze? U nás do podobného typu filmu nikdo neinvestuje ani náhodou. Odpověď, že v ČR také ne je asi moc nepotěšila.

Místa kde Němci reagovali jinak než Češi:
Smáli se víc:
Hanušová: Cože?! Zombie, že jsou ohrožený druh?
Jízda na játrech.
Projev zombie otloukána v posmrtných videích.

Smáli míň:
Projev mrtvého Měchury v posmrtných videích.

Dopis, který přišel o několik týdnů později po Hamburku z Německa:

Dear sirs,

I watched the film "Choking Hazard" this week as I worked during the film festival at the UFA Grindel Kino here in Hamburg. To be honest: This is one of the best films I have ever seen. Unfortunately I could not watch it another time as I had to work (also I was not able to meet Marek Dobes at the 'Levante Haus' the next day). Even a lot of my friends did not have the opportunity to watch it. In my eyes it is a pity that not that much people watched the film.

As I liked it so much I ask you if there is any possibility to buy this film on DVD format or in mpeg, avi or divx. If it would contain english subtitles like shown in the cinema it would be great. If the film is not yet available please let me know when there is the possibility to get it or if cinemas in Hamburg will show it next time (if it is possible to find out).

Hope to hear from you soon, thank you very much in advance,

Best regards,

Falko von Scheliha

PŘÍŠTĚ:
Křest dvd - RockCafé