Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Zvláááštní vydááánííí!

aneb

Elvis Presley je mrkev!

Zážitky včerejšího večera mě nutí napsat tento speciální dodatek k osmému postprodukčnímu deníku. Zmiňoval jsem se v něm o Markově úloze coby hlavy sekce "Divných filmů" na Febiofestu. Včera jsem jeden z nich viděl. Jsou opravdu divné. Byl to silný zážitek nejen pro mě, ale i pro několik lidí, co jsem k tomuto experimentu jménem Galaktický gigolo přemluvil.

O co šlo: V jedné velmi, velmi vzdálené galaxii, na planetě ovládané inteligentní zeleninou, jedna brokolice vyhraje v televizní soutěži hlavní cenu. Tou je zájezd na nejrajcovnější místo vesmíru, městečko Prospekt v Connecticutu.

Ano, je to přesně takhle úchylné. Zelenina má velice vysoký sexuální apetit. Po stručném úvodu film nabírá obrátky v podobě přefiknutí každé ženské ve městě brokolicí změněnou v mužského samce, asistuje mu u toho novinářka s kolegou fotografem, a vedlejší zápletkou pravděpodobně bylo pronásledování muže-brokolice rodinou homofóbních židů a gangsterskou tlupou Sonnyho Borleona.

Mimo jiné se také dozvíme, že Elvis Presley byl mrkev. Není to překlep, "King" je oboje, mrtev i mrkev. Teda, ve skutečnosti není mrtev, ale vrátil se, poté, co získal skalpy všech ženskej a Priscilly, na svoji rodnou zeleninovou planetu. To není teorie ani nová, ani nijak šokující, tušili jsme to všichni, a po tom co někdo natočil Galaktického gigola jsem přesvědčen, že možné je všechno. Vřele tento film doporučuji všem, kteří se chtějí naladit na vlnu Marka Dobeše. Ten o filmu říká, že je to třetí nejúchylnější sci-fi co zná. Velice rád bych viděl ty první dva. A Radek Hora u toho usnul, takže už se mi nemůže posmívat.

P.S. Muži, odstraňte z dosahu svých žen či přítelkyň všechnu brokolici a mrkve! Jen tak pro jistotu.

Petr Macek