Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

Postprodukční deník 9

aneb

Nové filmy, nové tváře, starý Dobeš

Tento týden je tolik nabitý událostmi, že už se nemohu skrývat za další dodatek k deníkům a vydávám tímto oficiálně nové povídání. Hybatelem děje je stále Febiofest, okamžiky z něho budu pravděpodobně až do smrti vidět před očima.

Starým Dobešem samozřejmě nemyslím pana Dobeše seniora (to je milý a sympatický člověk, s nímž jsme měli se Štěpánem Kopřivou jednu zombiveckou scénu, během které nás bohužel zcela zastínilo teatrální herectví výše zmíněného scénáristy), ale nikdy se neměnícího Marka Dobeše. Ten dobrý muž už týden den co den ve dvacet dva patnáct uvádí své divné videofilmy, a před sálem číslo devět PC rozdává letáky. Vzhledem k tomu, že na tento druh filmů chodí určitá, abych tak řekl, myšlenkově spřízněná sorta lidí, většina z nich si bere letáček Choking Hazardu dobrovolně.

Po včerejší více méně náhodné návštěvě festivalu jsme s Vlaďkou P. zjistili následující:
V restauraci, kde jsme minulý týden zanechali letáky místo spropitného, ještě několik kusů zbylo, a tak tentokrát nebylo nutné dávat spropitné nové. Marek proniká i do vyšších pater, kde letáky mnohdy nutí netušící lidem násilím nebo lstí, a přemlouval k tomu včera i nás dva. První člověk kterého jsem pod Markovým dozorem oslovil se na mě podíval s nekonečnou trpělivostí v očích a prozradil mi, že už od Marka dostal čtyři. Několik příkladů za všechny ostatní. Nic netušící mladý muž se blíží Markovým směrem. Režisér má plnou ruku letáků. Mladík vidí, a lehce koriguje chůzi tak, aby nebyl obtěžován. Marek koriguje taktéž. Zastavuje oběť. Několik minut živě gestikuluje. Mladík odmítá čím dál zoufaleji. Za nekonečného Markova hučení zachází na záchod. Zdá se být jediným únikovým otvorem. Režisér přede dveřmi váhá, ale návštěvnost je zapotřebí. Vchází za obětí na toaletu. Po nekonečné minutě se vrací posmutnělý a vyčítavým pohledům produkce se brání slovy: "Držel penis příliš pevně, nemohl jsem mu leták do ruky dostat." Patro je však plné cílů. Společensky unavený muž usnul s sedě, s hlavou předkloněnou a čelem takřka přilepeným k dlaždicím chodby. Dobrosrdečný režisér mu hlavu podkládá letákem, a prosí vedlestojící pár o dozor při případném odletu materíálů. Až se ospalec probere, jako první si vymění pohled se zombií. Několik slečen při pohledu na Marka prchá, a tak nejsou informovány o projektu Choking Hazard.

Chcete-li letáček, choďte na divné filmy.

Dále:
Množí se dotazy, proč nejsme na IMDB. Informace jsou zadány, čekáme jen na autorizaci.

Příští týden bude slavnostní premiéra traileru. Poté, co s ním seznámíme štáb a své blízké, objeví se zde.

V ten samý čas Vám představíme i dva návrhy plakátů, můžete nám posílat své názory a hlasovat, který bude lepší- současně jsou návrhy prezentovány i v nové Cinemě.

A nejlepší nakonec. Kamil Švejda, jedna z vycházejících hvězd Chokingu, bude 11. února uvádět společně s Ester Kočičkovou nominační večer Českého lva v kině Lucerna!

Petr Macek