Divácké přijetí Deník z natáčení Postprodukční týdny Premiérový deník Deník zombivce

1. TÝDEN

10. září nastal ten kýžený den, na který čekalo několik desítek nás, lidí, s velkým očekáváním. Do nevelikého motelu uprostřed lesů a silnice na Karlovy Vary se sjela kolona automobilů s rekvizitami, technikou, herci a štábem, aby hned první noc natočili první klapku "Markova a Štěpánova", ve skutečnosti však našeho filmu.

Po úvodním emocionálně-motivačním projevu samotného režiséra jsme se jako o život pustili do výroby nemrtvých mrtvých, protože hned první natáčená scéna se jimi jen hemžila. I když hemžení není zrovna charakteristický popis pohybu těch mužů, říkejme mu tak. A že se hemžili pořádně! Někteří nejmenovaní herci se do svých rolí vžili tak, že kostým odmítali odložit celou noc, a navštívili v nich blízkou pumpu, jejíž personál neměl o probíhajících akcích ani ponětí. Můžeme mluvit o štěstí, že se při žádosti o občerstvení odchlípl kousek latexu z ruky zombivce, a prozradil tak pravou, docela jistě živou totožnost našeho hrdiny.

Také v dalších dnech probíhalo natáčení v poklidném duchu. Po počátečním rozruchu okolo klasických "prvodnových" komplikací jsme se všichni utábořili ve svých pracně vyjetých kolejích. Někteří z nás se dokonce od starých mazáků dozvěděli zajímavé historky z natáčení jiných filmů, třeba tu s Josefem Kemrem, letadlem, a pytlíkem vlašského salátu (ano, je to docela nechutné :)).

To by bylo za ty první dny vše, a teprve příští dny ukážou, zda je náš optimismus na místě. Zcela jistě ano.

Pro Choking Hazard Web Petr Macek, Motel Halali, 15. září

Petr Macek