DVD A INTERNET POPRVÉ RUKU V RUCE

Praha, 27. 9. 2004 - filmový debut kontroverzního režiséra Marka Dobeše Choking Hazard je prvním filmem, který bude současně uvedený na VHS a DVD i ke stažení na internetu. Film, který měl premiéru 15. dubna letošního roku, bude na internetu od října. Tato událost představuje nový směr, kterým se distribuce po internetu v ČR v současné době vyvíjí Hudební a filmový portál StarZone.cz, který bude Choking Hazard nabízet, nyní usiluje, aby většina filmů byla na portále uvedena souběžně s jejich uvedením do kin.

"Myslím, že budoucnost filmové distribuce leží v internetu. A Choking Hazard bude brzy její českou součástí a později i historickým milníkem", říká Marek Dobeš a dodává: "Rád bych zdůraznil, že jde o první takto aktuální spolupráci filmu s internetem. Zatím si žádný v kinech distribuovaný snímek nedovolil startovat na síti v době uvedení na VHS a DVD. Možná, že svůj další film nasadím na StarZone současně s premiérou".

Marek Dobeš (nar.1971), debutoval na poli filmu v roce 1999 krátkou hororovou komedií Byl jsem mladistvým intelektuálem. Kromě několika scénářů, krátkých filmů a videoklipů je dále Marek Dobeš podepsán pod scénářem k populárnímu seriálu ČT Místo nahoře. Choking Hazard je první českou zombie komedií, jejíž výjimečnost dokazuje i rozmanité herecké obsazení, které zahrnuje jména jako Jaroslav Dušek, Dáda Patrasová nebo Ondřej Neff.

Zábavní portál StarZone.cz je prvním webem ve střední a východní Evropě, který umožňuje legální stahování filmů a hudby prostřednictvím internetu. V současné době nabízí 200 filmů a nabídku rozšiřuje v průměru o 6 filmových titulů týdne. Při rozšiřování nabídky obsahu úzce spolupracuje v oblasti filmové produkce jsou to například TV Prima, Ateliéry Bonton Zlín, Biograf Jana Svěráka, AQS, Atlantis Entertainment, BSP multimedia SPI a další.